Burs Olanakları ve Ücretlendirme


ÖSYS sonucuna göre yerleştirilecek yeni öğrenciler için burslar:

·         %100 BURS

Burslu programlara yerleştirilen öğrenciler için sağlanan burs, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır. Bunun dışında kalan barınma, yemek, ulaşım, kitap vb. konular burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

·         %50 BURS

ÖSYM tarafından %50 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretini %50 indirimli olarak öderler. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

·         %25 BURS

ÖSYM tarafından %25 Burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretini %25 indirimli olarak öderler. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

 Mütevelli Heyeti Bursu:

İstanbul Gelişim Üniversitesi, eğitim-öğretim süresince başarılı olan öğrencilerimizi Başarı Bursu ile ödüllendirmektedir. Ayrıca maddi durumu yetersiz olan başarılı öğrencilerimize Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen oranda burs imkanı sağlanmaktadır. 

 Başarı Bursu:

YGS-LYS' deki sıralamada üniversitemizin burslu programlarını kazanarak kayıt yaptıran öğrencilere dokuz ay boyunca, kayıt yaptırdığı yerleştirme puan türü ve başarı sırasına göre;

  • İlk 10'e girenlere 2500 TL
  • İlk 100'e girenlere 2000 TL
  • İlk 500'e girenlere 1500 TL
  • İlk 1000’e girenlere 1000 TL

aylık burs verilir.