TR EN

General Information

Aim of the Program

Programin Amaci

 

Gerek özel, gerekse kamu kesiminin her düzeyde yönetici ve araştirmaci gereksinimini karşilamak üzere oluşturulmuş olan Ekonomi ve Finans programimiz, günümüzün değişken ekonomik koşullari altinda oluşan firsatlari ve tehditleri önceden kavrayip, bu firsat ve tehditleri uygun biçimde yönetmek için gerekli ekonomi ve finans donanimlarina sahip adaylari iş dünyasina kazandirmanin yani sira; akademik camiaya donamimli araştirmaci ve akademisyen adaylari yetiştirmeyi amaçlamaktadir. Başka bir ifadeyle, gerek karar verici konumunda olan işletme yöneticilerinin, gerekse araştirmacilarin içinde bulunduklari ve hayati öneme sahip olan çevresel koşullari anlayip yorumlayabilmeleri için mutlaka ekonomi ve finans eğitimi almalari gerekmektedir. Bu doğrultuda, birbirini tamamlayan ve destekleyen iki alan olan ekonomi ve finans alanlarini ayni anda ele alan Ekonomi ve Finans bölümünü açmiştir.

Career Opportunities

Kariyer Olanaklari

 

Ekonomi ve Finans bölümü mezunlari kamu ve özel sektörlerde bankalar başta olmak üzere tüm finans piyasasi kurumlarinda yönetici adayi, uzman yardimcisi, müfettiş, mali müşavir gibi pozisyonlarda görev alabilmektedirler. Bunlarin yaninda, mezunlarimiz iki yillik önlisans programlarinda öğretim görevlisi olarak çalişabilecekleri gibi, doktora düzeyi programlara devam ederek akademik kariyer olanaklarina sahip olabilirler.

Programmes allowing Horizontal Transfer

Yatay Geçiş ile Geçilen Programlar

 

Üniversitemiz, yüksek lisans programlarina “Yükseköğretim Kurumlarinda Yüksek Lisans Düzeyindeki Programlar Arasinda Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal Ile Kurumlar Arasi Kredi Transferi Yapilmasi Esaslarina Ilişkin Yönetmelik” doğrultusunda kontenjan dahilinde yatay geçişle öğrenci kabul edilmektedir.