TR EN

Kariyer ve Akademik İlerleme Olanakları

Kariyer Olanakları

Hareket ve Antrenman Bilimleri Doktora Programı’nı başarıyla tamamlayan mezunlarımız, Hareket ve Antrenman Bilimleri Doktora derecesine sahip olmaktadırlar. Çalışma hayatına başlamak isteyen mezunlarımız Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde, federasyonlarda vb. spor ile alakalı birimlerde görev alabilir. Profesyonel ve amatör spor kulüplerinde antrenör ve spor uzmanı olarak çalışabilirler. Üniversitelerde spor eğitmeni olarak çalışabilecekleri gibi spor yapmanın gittikçe yaygınlaştığı günümüze bireysel antrenörlük hizmeti de verebilirler.

 

Çalışma Olanakları

Resmi ve özel kurumlarda gençlik ve spor uzmanı, resmî ve özel kurumların spor kulüplerinde antrenörlük, Kendi yada kurumlarda Spor işletmeciliği yoneticiligi, fitness welness salonlarında eğitmenlik, yaşam kalitesi artırma koçluğu, öğretmenlik sertifikası alma koşuluyla Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği, akademik olarak üniversitelerde görev alma.

Yatay Geçiş

Yüksek Öğretim Kurulu'nun belirlemiş olduğu "Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği, Madde 5. Yatay Geçiş Yoluyla Öğrenci Kabulü” esaslarına uygun olarak İstanbul Gelişim Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitü Müdürlüğü tarafından ilan edilen  "İstanbul Gelişim Üniversitesi Lisans Üstü Programlara Yatay Geçiş Yolu ile Öğrenci Kabulü Uygulama Esasları" kapsamında yatay geçiş imkanı sunulmaktadır.

 

Dikey Geçiş