TR EN

Genel Bilgiler

Programın Amacı

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, iletişim alanında hem sanatsal hem de teknik bilgi ve deneyimle donanmış sanatçılar yetiştirmeyi amaçlar.

 

Programın Hedefi

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, görsel ve işitsel tüm yayın alanlarında ve sinemada bilgi ve deneyimle tasarım yönü gelişmiş profesyoneller yetiştirmeyi hedefler.

 

Kariyer Olanakları

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olan öğrenciler, sözlü ve görsel yayın firmalarında, TRT ve özel radyo-televizyonlarda, reklam sektöründe, film ve dijital yayın alanlarında ve sinemada çok geniş bir kariyer olanağına sahiptir. Akademik olarak ilerleyebilme olanağı da vardır.

 

Çalışma Alanları

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, özel radyo ve televizyon kanalları, reklam sektörü, dijital platformlar, sözlü ve görsel yayın firmaları, sinema ve dizi setleri gibi çeşitli çalışma alanlarını kapsar.

Yatay Geçiş İle Geçilen Programlar

Üniversitemiz ön lisans/lisans programlarına “Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” doğrultusunda kontenjan dahilinde yatay geçişle öğrenci kabul etmektedir.