TR EN

Kariyer ve Akademik İlerleme Olanakları

Kariyer Olanakları

Odyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı’nı başarıyla tamamlayan öğrenciler “Uzman Odyolog” ünvanı ile mezun olurlar. Akademik kariyer yapmayı hedefleyen mezunlarımız gerekli koşulları yerine getirerek doktora programlarına devam edebilir, üniversitelerde akademik kadrolarda görev alabilirler. Ayrıca özel klinik ve rehabilitasyon merkezlerinde, araştırma enstitüleri veya üniversitelerde, işitme cihazı satış ve uygulama merkezlerinde, koklear implant firmalarında, endüstriyel kurumlarda ve işitme engelliler okullarında çalışabilirler.

 

 

Çalışma Olanakları

İşitme ve denge bozuklukları, rehabilitasyon, eğitim, geriyatrik ve pediatrik odyoloji, endüstriyel odyoloji ve işitme sağlıında koruyucu sağlık hizmetleri, tarama programları kapsamında çalışma alanları mevcuttur.

Yatay Geçiş

Yüksek Öğretim Kurulu'nun belirlemiş olduğu "Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği, Madde 5. Yatay Geçiş Yoluyla Öğrenci Kabulü” esaslarına uygun olarak İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürlüğü tarafından ilan edilen "İstanbul Gelişim Üniversitesi Lisans Üstü Programlara Yatay Geçiş Yolu ile Öğrenci Kabulü Uygulama Esasları" kapsamında yatay geçiş imkânı sunulmaktadır.

 

 

Dikey Geçiş

Odyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı kapsamı gereği herhangi bir programdan dikey geçiş ile öğrenci kabul edilmemektedir.