TR EN

Kariyer ve Akademik İlerleme Olanakları

Kariyer Olanakları

Beslenme ve Diyetetik Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nı başarıyla tamamlayan mezunlarımız, Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans (Tezsiz) derecesine sahip olmaktadırlar. 

 

Çalışma Olanakları

Program tamamlanarak, program yeterlilikleri sağlandığında Beslenme ve Diyetetik alanında Tezsiz Yüksek Lisans derecesine sahip olunur.

Beslenme ve Diyetetik lisans eğitimini alan mezunlarımız, tezsiz yüksek lisanslarını tamamladıktan sonra kamu ve özel sektör yataklı tedavi kurumları, rehabilitasyon merkezleri, ayakta tanı ve tedavi merkezleri, eğitim ve danışmanlık hizmeti veren merkezler (üniversiteler, il sağlık müdürlükleri, sağlık eğitimi şirketleri, sağlık bakanlığı), evde bakım hizmeti veren kuruluşlar, yaşlı-çocuk-engelli bireyler için bakım ve rehabilitasyon merkezleri, spor merkezleri, sağlık projeleri yürüten sivil toplum kuruluşları gibi bir çok alanda istihdam olanağından öncelikli olarak yararlanma olanağı bulmaktadır.

Başka bir daldan lisans eğitimi üzerine tezsiz yüksek lisans yapan mezunlarımız, mevcut lisans eğitimlerine ek olarak yeni bilgi ve beceriler edinmeye ve asıl mesleklerini daha donanımlı ve yetkin olarak yapmaya olanak bulurlar.

 

Yatay Geçiş

Yüksek Öğretim Kurulu'nun belirlemiş olduğu "Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği, Yatay Geçiş Yoluyla Öğrenci Kabulü” esaslarına uygun olarak İstanbul Gelişim Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitü Müdürlüğü tarafından ilan edilen  "İstanbul Gelişim Üniversitesi Lisans Üstü Programlara Yatay Geçiş Yolu ile Öğrenci Kabulü Uygulama Esasları" kapsamında yatay geçiş imkânı sunulmaktadır.

 

Dikey Geçiş

Beslenme ve Diyetetik Tezsiz Yüksek Lisans Programı kapsamı gereği herhangi bir programdan dikey geçiş ile öğrenci kabul edilmemektedir.