TR EN

Kariyer ve Akademik İlerleme Olanakları

Kariyer Olanakları

Ön lisans düzeyde mezun olan öğrencilerimiz kariyer basamaklarının ilk adımı olarak bankaların çağrı merkezlerinde, gişe birimlerinde ve satış danışmanı olarak bankaların şubelerinde görev alabilirler. Öğrencilerimiz programımızın diğer bir alanı olan sigortacılık alanı ile ilgili sigortacılık şirketlerinde çalışabileceği gibi kendi acentelerini kurarak iş hayatına adım atabilirler. 

Çalışma Olanakları

Bankacilik ve Sigortacilik Programindan mezun olanlar; bankaci, sigortaci olarak finans sektöründe çalişabilirler. Ayrica Muhasebe bürolarinda yardimci olarak görev alabilirler.Bununla birlikte kamu ve özel sektöre ait bankalarda, finans kuruluşlarinda, finansla uğraşan araci kurumlarda, sigorta şirketlerinde, muhasebe şirketlerinde, değişik sektörlerin muhasebe servislerinde, bilgi işlem merkezlerinde, kredi analizinde, uluslararasi denetim şirketlerinde, reasürans şirketlerinde çalişabilirler.

Yatay Geçiş

YGS/6 taban puanı ile öğrenci alan önlisans programlarına geçiş yapabilir.

 

Dikey Geçiş

Bankacılık ve Sigortacılık ön lisans programından mezun olan öğrencilerimiz ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) girerek 2 yıllık mezuniyetlerini 3. Sınıftan başlayıp 4 yıllığa tamamlayarak lisans düzeyinde eğitim hayatlarına devam edebilirler. DGS sınavı ile geçiş yapılabilecek programlar ise şunlardır:

Aktüerya,

Bankacılık,

Bankacılık ve Finans,

Bankacılık ve Finansman,

Bankacılık ve Sigortacılık,

Ekonometri,

Ekonomi,

Ekonomi ve Finans,

İktisat,

İşletme,

İşletme Enformatiği,

İşletme-Ekonomi,

Lojistik Yönetimi,

Sermaye Piyasası,

Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme,

Sigortacılık,

Sigortacılık ve Risk Yönetimi,

Uluslararası Finans,

Uluslararası İşletme,

Uluslararası İşletmecilik,

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret,

Uluslararası Ticaret ve Finans,

Uluslararası Ticaret ve Finansman,

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik,

Uluslararası Ticaret ve Lojistik