TR EN

Kariyer ve Akademik İlerleme Olanakları

Kariyer Olanakları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı mezunu öğrenciler, dilerlerse dikey geçiş sınavı ile eğitimlerini çeşitli bölümlerde 4 yıllık lisans eğitimine tamamalayabilir ya da ön lisans mezzuniyetleri sonrasında havayolu sektöründe veya işletmecilik alanlarında özel ve kamu kurumlarında çalışabilirler.

 

Çalışma Olanakları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği önlisans programını başarı ile tamamlayan mezunlar, havacılık alt sektörleri olan havaalanları, havayolları, yer hizmetleri işletmeleri, ikram ve kargo şirketlerinde çeşitli kademelerde çalışabileceği gibi diğer sektörlerdeki işletmecilik alanlarında ya da kamu kurumlarında da iş bulabilmektedirler. Öğrencilerimiz sektörün ileri gelen firmalarında çalışmış olan deneyimli öğretim görevlileri sayesinde teorik dersler ile birlikte, meslekleri ve sektörle ilgili pratik ve uygulama ile öğrenilmesi gereken dersleri de en iyi şekilde öğrenmektedirler. Bunun yanında mesleklerine uygun olarak ve uygulamaya dayanan stajları ile de eğitimlerini tamamlamaktadırlar.

Yatay Geçiş

YGS/6 taban puanı ile öğrenci alan önlisans programlarına geçiş yapabilir.

 

 

Dikey Geçiş

● Havacılık İşletmeciliği

● İşletme

● Lojistik Yönetimi

● Seyahat İşletmeciliği

● Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği

● Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

● Ulaştırma ve Lojistik

● Uluslararası Lojistik

 

 

 

STAJ OLANAKLARI

Gelişim Üniversitesi olarak en önemli hedeflerimizden birisi öğrencilerimizin istihdam edilebilirliğini sağlamak ve yüksek nitelikli insan kaynağı olarak yetiştirebilmektir.

Bu hedef doğrultusunda özel sektör ile kurumsal iş birliği çalışmaları yapılarak; öğrencilerimizin, eğitimlerinin belirli aşamalarında özel sektör kuruluşlarında dönemsel çalışmalar yapabilmelerine olanak sağlanmaktadır.

Bu sayede öğrencilerimize teorik bilgilerini pratiğe çevirme olanağı sunmakla birlikte kendilerini hayata ve iş dünyasına daha iyi hazırlama konusunda yardımcı olunmaktadır.

Gelişim Üniversitesi  öğrencilerinin birer dünya vatandaşı olarak niteliklerinin geliştirilmesi ve okurken iş tecrübesi edinebilmelerine yardımcı olabilmek adına, havacılığın önde gelen kuruluşları ile yapılan ikili anlaşmalarla öğrencilerimizin Staj yapmalarına yardımcı olunmaktadır.

Öğrencilerimizin staj yapmış/yapmakta olduğu firma listeleri,

 

  • IFTC(International Flight Training Center)
  • MNG JET
  • MC Havacılık
  • Turkish Aviation Academy
  • TGS(Turkish Ground Services)
  • Pegasus Havayolları
  • Havaş