TR EN

Kariyer ve Akademik İlerleme Olanakları

Kariyer Olanakları

Network ve sistem yapısına sahip tüm kuruluşlar, kamu kurum ve kuruluşları, elektronik ticaret veya veritabanı barındıran kuruluşlarda vb. çalışma imkanı olmaktadır.

Çalışma Olanakları

Bilgisayar donanim, yazilim üreten ve pazarlayan firmalarda ve genellikle bilgi işlem merkezlerinde sistem programcisi olarak çalişirlar. Yönetim bilişim sistemleri alanlarinda, veri tabani yönetimi, bilgisayar destekli endüstriyel sistemlerin tasariminda ve gerçekleştirilmesinde görev alirlar.

Yatay Geçiş

Bilgisayar Programcılığı, Bilgi Güvenliği Teknolojisi

Dikey Geçiş

Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar ve Enformatik, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar-Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Fizik, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik-Bilgisayar, Meteoroloji Mühendisliği, Uygulamali Matematik ve Bilgisayar, Uzay Mühendisliği, Yazilim Mühendisliği bölümlerine dikey geçiş yapilabilmektedir.